22.7.12

Гарванът

На един клон,почти на върха беше останал един плод.Но като че ли най хубавият.Отдалеч грееше с всичката светлина на дървото.Детенцето реши да се качи горе и да го откъсне.Дядо му,разчитайки мислите му каза,че това се оставя за Бога.Ама защо бе дядо,го бе запитало детенцето.защото винаги човек трябва да се отплати на Бог с най хубавото за това ,че го е дарил с живот.Макар че много не го разбра,детенцето се отказа от намеренията си.Но след малко един гарван,забеляза плода и  го клъвна...

Няма коментари:

Публикуване на коментар